Na co zwrócić uwagę wybierając kaski modułowe?

Zakup nowego kasku modułowego jest bardzo dużym wyzwaniem nawet dla doświadczonych motocyklistów. Dzięki naszym cennym wskazówkom i poradom, dowiedzą się Państwo na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nowego kasku motocyklowego modułowego, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

EPS, EPP i EPO

Przeglądając dostępne na rynku kaski modułowe warto zwrócić uwagę na skróty EPS, EPP i EPO. Mowa tutaj oczywiście o magicznych materiałach, których głównym zadaniem jest pochłanianie energii uderzenia podczas wypadku. Materiały te umieszczone są bezpośrednio między skorupą kasku, a jego miękką wyściółką. Standardem w dzisiejszych czasach jest EPS, ale wielu producentów korzysta również z systemów opartych na warstwach EPP i EPO. Materiały te wyróżniają się różną gęstością, dlatego też nieco inaczej pochłaniają energię uderzenia.

Kaski modułowe a rodzaj zapięcia

Wybierając kaski motocyklowe modułowe warto zwrócić uwagę również na rodzaj zapięcia. Obecnie większość kasków modułowych posiada zapięcia DD lub microbuckle albo microclick. To właśnie te ostatnie zapięcia są najczęściej stosowane w kaskach modułowych. Ich konstrukcja oparta jest na plastikowym i metalowym pasku z specjalnymi ząbkami i klamrą z zatrzaskiem. Największą zaletą zapięć tego typu jest przede wszystkim łatwość obsługi i bardzo płynna regulacja. Najbardziej niezawodne są kaski motocyklowe modułowe z zapięciami DD, które są idealnym wyborem dla osób, które jeżdżą w trudnych warunkach pogodowych.

Comments are closed.