Jak wybrać szyby motocyklowe?

Obecnie na rynku motoryzacyjnym klienci mają bardzo duży wybór jeżeli chodzi o szyby motocyklowe. Wybór tego produktu jest zatem zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Czym powinno się zatem sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Rodzaj szyby

Możemy wyróżnić szyby dedykowane i uniwersalne. Zakup szyby motocyklowej uniwersalnej rekomendowany jest tylko w przypadku, gdy użytkownik nie znajdzie produktu dedykowanego do swojego modelu.

Dedykowane szyby motocyklowe zostały bowiem zaprojektowane tak, by pasowały tylko do jednego modelu pojazdu. Ponadto koniecznie należy mieć świadomość, że otwory montażowe zostały przez producenta odpowiednio dopasowane do mocowań lub otworów w motocyklu, dzięki czemu montaż będzie odbywał się na zasadzie „plug and play”.

Wysokość szyby motocyklowej

Jedną z bardziej istotnych kwestii, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze szyby motocyklowej jest odpowiednia wysokość. Jeżeli będzie ona zbyt wysoka, zmusi kierowcę do patrzenia nad nią.

Z kolei w przypadku montażu zbyt krótkiej szyby nie tylko motocyklista nie otrzyma właściwej ochrony przed wiatrem, ale także może dojść do wystąpienia efektu strumieniowego, który niestety będzie wysyłał powietrze nad krawędź szyby motocyklowej prosto na twarz kierowcy.

Nie wszyscy mają świadomość, że rekomendowane jest, by górna krawędź szyby była umiejscowiona na wysokości nosa motocyklisty.

Comments are closed.