Jaką bluzę motocyklową wybrać na letnie dni?

Lato to czas wysokich temperatur oraz upałów. Motocykliści muszą jednak pamiętać o wysokiej ochronie ciała poprzez dobór profesjonalnej odzieży. Bezpieczeństwo zawsze powinno znajdować się na pierwszym miejscu. Pomimo tego, że w sprzedaży dostępne są kurtki na ciepłe dni, to wiele osób wybiera bluzy motocyklowe. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą? Sprawdź poniższe wskazówki.

Wysokojakościowe materiały

Wybierając bluzę motocyklową należy kierować się jakością. Już na samym początku odrzućmy modele, które zostały wykonane z niesprawdzonych materiałów. Dobrą opcją wydaje się być bluza z certyfikowanej bawełny, która posiada jedynie niewielką domieszkę sztucznego poliestru. Ci, którzy posiadają większy budżet i cenią sobie nieprzeciętny komfort powinni zdecydować się na termoaktywną bluzę motocyklową, która zapewnia maksymalną przewiewność oraz efektywne odprowadzanie potu do warstw zewnętrznych.

Certyfikowane protektory

Bluza motocyklowa z protektorami to gwarancja dodatkowej ochrony w przypadku uderzenia. Należy jednak zaznaczyć, że w najtańszych modelach bardzo często są one kompletnie bezużyteczne i nie zapewniają one oczekiwanej ergonomii. Istotne jest to, aby upewnić się, że ochraniacze są certyfikowane. Sprawdźmy rodzaj wypełnienia – pianka lub gąbka może stanowić jedynie dodatkową warstwę zwiększającą poziom wygody oraz amortyzującą uderzenia. Miękkie wypełnienie nie sprawdzi się jednak, jako jedyna ochrona.

Comments are closed.