Wiesz jak wybrać kufer centralny Givi?

Nie ma wątpliwości, że kufer to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego motocykla! Niezależnie od tego, czy kierowca preferuje krótkie wypady za miasto, czy też trwające tygodniami wypady po Europie zawsze powinien mieć motocykl wyposażony w praktyczny kufer centralny. Jednym z najważniejszych parametrów decydujących o jego użyteczności jest objętość oraz kształt.

Dobra objętość, czyli jaka?

Wielu motocyklistów ma duży problem z dobraniem kufra o odpowiedniej objętości. Kufry centralne Givi, Kappa oraz wielu innych producentów dostępne są w bardzo różnych rozmiarach. Można jednak wyjść z założenia, że najmniejszym sensownym kufrem będzie model, którego objętość to minimum 36 l. Pojemnik o takiej objętości sprawdzi się w przypadku motocyklistów podróżujących bez partnera.

W sytuacji, gdy kierowca przemierza drogi z drugą osobą, konieczne będzie kupienie kufra o większej objętości. Minimalny litraż takiego modelu to 46 l., ale rozsądniejszym pomysłem będzie kupienie kufra o objętości powyżej 50 l. Decydując się na takie rozwiązanie, można być pewnym, że zarówno obydwa kaski, kurtki, jak i przedmioty osobiste bezproblemowo zmieszczą się wewnątrz pojemnika.

Wybierz idealny kształt

Kolejne kwestia to odpowiednio dobrany kształt. Forma kufra centralnego ma duży wpływ nie tylko na jego walory estetyczne, ale także na jego praktyczność. Najlepiej jest postawić na klasykę, czyli modele w kształcie kwadratu lub prostokąta. Taki kufer pozwala na efektywne wykorzystanie każdego litra dostępnej objętości.

Więcej o specyfikacji kufrów centralnych Givi można przeczytać na stronie Moto-Tour.com.pl.

Comments are closed.