Kaski enduro i cross – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Każdy motocyklista chcący w pełni bezpiecznie pokonywać tysiące kilometrów na swoim jednośladzie powinien zaopatrzyć się w odpowiedni kask. Obecnie ich wybór na rynku motoryzacyjnym jest ogromny. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru wysokiej jakości kaski cross oraz kaski enduro.

Kask idealnie dopasowany do głowy

Podczas zakupu kasku warto zawsze szczególną uwagę zwrócić na kilka ważnych parametrów. Niezwykle ważne jest, aby wybrany model był dobrze dopasowany do głowy. Jeśli kask będzie za mały, to wówczas nie będzie zapewniał odpowiedniego komfortu i wygody podczas jazdy. Z kolei gdy będzie on zbyt duży, to podczas ruchów głową będzie się przesuwał i tym samym stwarzał niebezpieczeństwo podczas jazdy.

Kask na motor a odpowiednia wentylacja

Jak wiadomo podczas jazdy na motorze w czasie upałów głowa każdego motocyklisty się poci. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort nawet wówczas, gdy temperatura na dworze jest bardzo wysoka warto zakupić kask z dobrą wentylacją.

Warto wiedzieć o tym, że dobre, wentylowane kaski posiadają zazwyczaj cztery otwory: dwa na wysokości czoła oraz dwa w okolicy potylicy.

Niezawodne kaski z wyciąganym wnętrzem

Kask to produkt kupowany na lata, zatem warto wybrać taki model, który posiada wyciągane wnętrze. Kaski takie są bardzo praktyczne oraz komfortowe podczas użytkowania, bowiem w każdej chwili można wyciągnąć poszycie i je wyprać.

Takie kaski można w komfortowy sposób używać przez wiele długich lat bez jakichkolwiek obaw, że zaczną brzydko pachnieć. Dziś w sprzedaży nie brakuje modeli, których wnętrze można bez jakichkolwiek obaw prać w pralce automatycznej.

Comments are closed.