Ciekawe plecaki motocyklowe na nowy sezon

Zbliżający się wielkimi krokami sezon letni skłania do przeglądu ubrań na motocykl i niezbędnych elementów wyposażenia oraz akcesoriów. Jednym z takich dodatków z pewnością są plecaki motocyklowe. Odporne na warunki atmosferyczne oraz naturalny dla jednośladów pęd, znakomicie nadają się na popołudniową przejażdżkę przy niepewnej pogodzie.

Niezależnie od konkretnego modelu, każdy plecak jest odpowiednio aerodynamicznej budowy i kształtu. Nic bowiem nie przeszkadza podczas jazdy tak, jak gwizdanie zamka czy szeleszczący pasek plecaka. Plecaki motocyklowe (sprawdź aktualne modele) marek Amphibious czy Ogio posiadają ponadto gustownie wkomponowane odblaski, doskonałe podczas jazdy po zmierzchu. To przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa – zarówno właściciela motocykla, jak i innych uczestników ruchu. Plecak do jazdy jednośladem nie musi być mały. Potwierdzają to chociażby produkty marki SHIMA czy Ogio Tribune – ich pojemność to nawet do 30 – 40 litrów. Zmieści się w nich bardzo wiele!

Pod dosyć szerokim terminem plecaków motocyklowych można znaleźć również saszetki nerki, bardzo poręczne i zdolne w sobie pomieścić portfel i kilka najważniejszych przedmiotów, takich jak klucze lub telefon. Ciekawym pomysłem są tak zwane legbagi, czyli po prostu saszetki na nogę. Bardzo ułatwia to dostęp podczas jazdy. Na samym końcu warto także podkreslić, iż plecaki motocyklowe mogą wyróżniać się także ciekawym, niepowtarzalnym stylem. Wszystko to sprawia, że ten element motocyklowej garderoby jest bardzo różnorodny i obfitujący w ciekawe rozwiązania.

Comments are closed.